gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

"ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN EMEKLİLİK BELGELERİ"Nİ KİTAPLAŞTIRDIK...

TÜED'DEN BÜYÜK HİZMET...

"ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN EMEKLİLİK BELGELERİ"Nİ KİTAPLAŞTIRDIK...

KAZIM ERGÜN:

"Ulu önder Atatürk'ün emekliye ayrıldığı 30 Haziran 1927 tarihini her yıl "Emekliler Günü" ve aynı haftayı da "Emekliler Haftası" olarak çeşitli etkinliklerle kutlamaktayız.

Bugüne kadar çok sayıda kaynak esere imza atan derneğimiz, ulu önderimizin emeklilik belgelerinin yer aldığı bir kaynak eseri de 2006 yılında tarihimize kazandırmıştır. "Emekliler Günü ve Haftası" kutlamaları kapsamında yapılacak etkinliklere ışık tutması amacıyla yüce Türk Milletine armağan etmekten büyük gurur duymaktayız.

"Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken, bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur" sözlerinin sahibi bir devlet adamına minnet borcumuzu bu eserle biraz olsun ödemeye çalışıyoruz.

Emeklisine ve yaşlısına saygı duymayan toplumların çabalarının beyhude olacağını anlatan bu veciz söz karşısında ve ulu önderin manevi huzurunda saygıyla ve sevgiyle eğiliyoruz. İlke ve inkılaplarının son nefesimize kadar takipçisi olacağız."

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019