gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

TÜED'DEN CUMHURİYETİN 100. YILINA ANLAMLI ARMAĞAN...

TÜED'DEN CUMHURİYETİN 100. YILINA ANLAMLI ARMAĞAN...

Türkiye Emekliler Derneğimiz (TÜED), Cumhuriyetimizin 100'ncü yılında tarihe not düşecek önemli bir esere daha imza attı.

Türkiye Emekliler Derneğimiz (TÜED), Cumhuriyetimizin 100'ncü yılında tarihe not düşecek önemli bir esere daha imza attı. Halil İbrahim Yıldırım tarafından kaleme alınan "23 NİSAN 1920 YÜZYILIN ARMAĞANI MİLLETİN MECLİSİ" adlı eser, TÜED Eğitim ve Kültür Yayınları'ndan literatüre kazandırıldı.

Esere ilişkin bir açıklama yapan, Genel Başkanımız Kazım Ergün; Ülkemizde ve bütün dünyada yaşanan gerçekler göstermiştir ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Türk Milleti'ne kazandırdıkları "Cumhuriyet" yüce milletimize yüzyılın armağanı olmuştur" dedi.

Ergün açıklamasında şunları söyledi:

"Cumhuriyetin ve demokrasinin yegâne temeli olan Ulusal Egemenlik/Hâkimiyeti Milliye inanç ve düşüncesi Büyük Millet Meclisinin açılması ile hayata geçmiştir.

Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başından sonuna kadar yürütülmesinde önemli kararlara imza atan ve savaş ortamında görevini aralıksız yürüten Türkiye Büyük Millet Meclisine haklı olarak, "Gazi Meclis" unvanı verilmiştir.

Bu toprakların hür ve bağımsız olması için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun.

Kısa adı TÜED olan Türkiye Emekliler Derneğimiz, milli ve manevi değerlerine bağlılığı ile başladığı hak arama mücadelesinde, bu yıl 50'nci yılını kutlamaktadır.

50'nci yılımızda literatüre kazandırdığımız; "23 Nisan 1920 Milletin Meclisi" adlı kitabı sizlere, 100 yıllık hediyeye karşı, emekli camiamızın bir minnettarlığı olarak gururla sunuyoruz.

Kitabın yazarı emekli öğretmen Sayın Halil İbrahim Yıldırım'ı ve bu kitabın hazırlanmasında emeği geçenleri içtenlikle tebrik ediyor, selam, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz."

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019