gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

TÜED ve ÇANKAYA HASTANESİ'NDEN CORONA VİRÜSÜ SEMİNERİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ...

Kısa adı TÜED olan, Türkiye Emekliler Derneğimiz ile Özel ÇANKAYA HASTANESİ tarafından gerçekleştirilen "Corona Virüsü" konulu seminere, emeklilerimiz yoğun ilgi gösterdiler.

Çankaya Hastanesi'nden Uzm. Dr. Ayfer Aydoğdu Kızılay tarafından verilen seminerin açış konuşmasını, Genel Sekreterimiz Gazi Aykırı yaptı. Aykırı konuşmasında, TÜED'in eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerine verdiği öneme dikkat çekerek; "Emekliler ve yaşlılarımız yaşları itibariyle sağlık sorunlarına en yakın olan gruplardır. Biz de dernek olarak bu bilinçle hareket ediyoruz ve üyelerimiz için bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz. Bugün tüm dünyanın gündeminde Corona virüsü olduğu için de, bu konuya ağırlık verdik" dedi.
Uzm. Dr. Ayfer Aydoğdu Kızılay da yaptığı konuşmada, hastalığı yayan virüs hakkında detaylı bilgiler vererek, bu virüsten korunma yöntemlerini anlattı. Kızılay şunları söyledi:
"Eldeki verilere göre ağır seyreden olguların oranının, yani öldürme hızının çok yüksek olmadığı görülüyor. Tabiki süreç çok yeni olduğu için daha kapsamlı incelemeler ve değerlendirmeler yapılmalı. Belki gelecekte çok daha farklı boyutlara da ulaşmış olabilir."
Seminerin sonunda, izleyicilerin sorularını da yanıtlayan Kızılay, hijyenin insan sağlığı için önemine vurgu yaptı. Özel Çankaya Hastanesi'nden Eğitim Hemşiresi Nurcan Alabacak da, maske ve mikrop öldürücüler gibi kullanılacak hijyen ürünleri hakkında bilgiler verdi.
Etkinliğe Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Abdülkadir Ersal ile Ankara Şubelerimizin Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.
Semineri çeşitli yayın kuruluşları da izledi.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019