gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

TÜED ÜYELERİ SAFRAN FESTİVALİ'NDE BULUŞTU…

TÜED YENİMAHALLE ŞUBEMİZİN ÜYELERİ

SAFRAN FESTİVALİNDE BULUŞTU…

TÜED Yenimahalle Şube Başkanımız Ayla Işık, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un tahsis ettiği otobüsle, üyelerine Safranbolu gezisi düzenledi. Ankara Yenimahalle’den yola çıkan kafile Karabük’ün Eski Pazar ilçesinde kahvaltı yaparak, kazı çalışmaları devam eden Hadrianapolis Antik Kentini ziyaret ettiler. Karabük Üniversitesi Kazı Bölümü Başkan Yrd. Sinan Hoca tarafından yapılan kazı çalışmaları ve antik kentin tarihçesi hakkında sunum yapıldı. Hadrianapolis Antik Kenti hakkında çok detaylı bilgiler aldıktan sonra yola devam eden kafile Safranbolu’ya geldi.

Yenimahalle Şube Başkanımız Ayla Işık, Safranbolu’da ilk önce üyeleri ile birlikte Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’yi ziyaret etti. Ziyarette derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler veren Işık, Köse’ye TÜED yayınlarını takdim etti. Ziyaretten çok memnun kaldığını dile getiren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’de Şube Başkanımız Ayla Işık’a Atatürk portresi hediye ederek, Safranbolu’yu tanıtıp gezdirmesi için bir rehber görevlendirdi. Rehber eşliğinde Safranbolu’yu gezen ve tarihini öğrenen kafilemiz Safran Festivali’ne katılarak safran tarlalarını gezdiler.

Akşam yemeğinde de Belediye Başkanı Elif Köse’nin misafiri olan kafilemiz yemeğin ardından rehber eşliğinde şehri turlayıp tarihi camileri ve meydanları gezip, bilgiler aldılar. Gezinin sonunda şehrin meydanında bekleyen otobüslerine binip Ankara’ya döndüler.

Geziden çok memnun kaldıklarını ifade eden üyeler, Şube Başkanımız Ayla Işık’a teşekkür ederek, benzer faaliyetlerin devam etmesi yönünde temennide bulundular. Şube Başkanımız Ayla Işık da, “Pandemi döneminde toplum olarak psikolojimiz bozuldu. Bu gezi hepimize iyi geldi. Destekleri için Keçiören Belediye Başkanı sayın Turgut Altınok ve Safranbolu Belediye Başkanı sayın Elif Köse’ye şahsım ve üyelerim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019