gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

TÜED HEYETİ, SGK BAŞKANI YILMAZ'I ZİYARET ETTİ... ERGÜN, EMEKLİLERİN TALEP VE BEKLENTİLERİNİ KURUM BAŞKANI'NA ANLATTI...

SGK Başkanlığına atanan İsmail Yılmaz’ı makamında ziyaret eden TÜED Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve danışmanlar, yeni görevinde başarılar dilediler. Genel Başkan Kazım Ergün Başkanlığında yapılan ziyarette; Genel Sekreter Gazi Aykırı, Genel Mali Sekreter Ömer Kurnaz, Genel Eğitim Sekreteri Arif Yıldız, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Abdülkadir Ersal, danışmanlarımızdan Cafer Tufan Yazıcıoğlu, Hilmi Şimşek ve Namık Tan yer almıştır.

TÜED Yönetim Kurulu adına konuşan Genel Başkan Kazım Ergün, “Ülkemizin önemli kurumlarından biri olan SGK Başkanlığına getirilmenizden dolayı, teşkilatımız büyük bir memnuniyet duymuştur. Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü göreviniz döneminde, emeklilerimize yaptığınız hizmetlerden dolayı, teşekkür ediyoruz. Emeklilik gibi bir kutsal hakkın korunması ve geliştirilmesi için birlikte çalışmaktayız. TÜED, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bir ayağını oluşturmaktadır. Emeklileri temsilen SGK Yönetim Kurulu’nda birlikte çalışmaktayız ve sorunlara birlikte çözüm aramaktayız. Bugün için öncelikli taleplerimiz; emeklilerimize ödenecek olan promosyonların günün koşullarına göre yükseltilmesi ve sağlık katkı paylarından emeklilerimizin muaf tutulmasıdır" dedi.
SGK’nın gelir ve gider dengesinin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Ergün, kayıtlı çalışmayı teşvik edecek ve gelecek güvencesi olan emeklilik gibi kutsal bir hakkın korunması gerektiğini söyledi.

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden SGK Başkanı İsmail Yılmaz, ülkemizin göz bebeği olan bir Kurumunun her açıdan korunması gerektiğini söyledi. Primlerin zamanında ödenmesi için kararlı olduklarını ve ödenmeyen primleri yasal takibe aldıklarını belirten Yılmaz, sağlık hizmetlerine büyük önem vermelerine rağmen, basında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve her bir emeklimizin sağlığını koruma gibi bir görevlerinin olduğunu belirterek; "Fiili çalışma yapılmadan prim ödemelerinin tespit edilmesi durumunda bu tür sigortalılıklar iptal edilmektedir. Denetim, en önemli sorumluluğumuzdur. Kayıt dışı ile mücadele etmede karalıyız. İnsanlarımızın geleceğini güvence altına almak istiyoruz. Her bir insanımız da kayıtlı ve sigortalı çalışmaya itibar etmelidir" dedi.

Heyetimiz ayrıca, SGK Başkan Yardımcısı Cevdet Ceylan'ı ve SGK Yönetim Kurulu Üyesi Salih Kılıç'ı da makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde emeklilerin talepleri gündeme getirildi.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019