gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

TÜED HABER BÜLTENİMİZ 18 YAŞINA GİRİYOR...

Emeklinin Sesi Olan
TÜED HABER BÜLTENİMİZ'in
200'üncü Sayısı Yayınlandı...

İlk sayısı Ekim 2002'de emeklilerimize ulaşan ve yayın hayatına başladığı bu tarihten beri, kesintisiz olarak tam 200 sayı yayınlanan Haber Bültenimiz emeklinin nabzını kamuoyuna ve yetkililere yansıtan bir istikrar abidesine dönüştü.

Zaman zaman TBMM genel kurulunda, milletvekillerince örnek gösterilerek kamuoyu gündemine gelen Haber Bültenimiz, 2002'den bu yana emeklinin bütün sorunlarını manşetine taşıyarak bir çok güncel gazete ve televizyona haber olmuştur.
İçeriğinde yer alan ve uzmanlarımız tarafından bilimsel araştırmaların ışığında hazırlanan makaleler ve araştırma yazıları da başta akademisyenlerimiz olmak üzere; sosyal güvenlik, çalışma hayatı, yaşlılık gibi birçok alanda çalışmalar yapan araştırmacılara, yazarlara, gazetecilere de ışık tutmuştur.

Genel Başkanımız Kazım Ergün'ün, hukuken kurum adına sahibi olduğu bültenimizin Genel Yayın Yönetmenliğini Genel Sekreterimiz Gazi Aykırı, Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğünü ise TÜED Basın Danışmanımız Mehmet Emin Tangören, 2002 yılından bu yana sürdürmektedirler. Bültenimizin Yazı Kurulu ise, bu isimlere ek olarak; Genel Mali Sekreterimiz Ömer Kurnaz, Genel Eğitim Sekreterimiz Arif Yıldız ile Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Abdülkadir Ersal'dan oluşmaktadır.

Güncel hukuki gelişmeleri ve dünyadan örneklemeleri içeren yazılarıyla TÜED Hukuk Danışmanımız Av. Cafer Tufan Yazıcıoğlu'nun hazırladığı "Hukukçu Gözüyle" başlıklı makaleler ile TÜED Araştırma Müdürümüz Namık Tan'ın kaleme aldığı "Sosyal Güvenlik Hukuku" köşesinde yer alan aylık yorumlar ve emeklilerimizden gelen soruların yanıtlandığı bölüm okurlarımızdan yoğun ilgi görmektedir.

Emeklinin hak arama mücadelesinin de bir almanağı olacak şekilde, 2002 yılından günümüze kadar emekliyi ilgilendiren her türlü gelişmeyi belgeselleştiren TÜED Haber Bültenimizde; Genel Başkanımız Kazım Ergün ile Yönetim Kurulu Üyelerimizin de köşelerinde dile getirdiği sorunlarımız, siyasilerin ve yetkililerin de dikkatle izlediği bir kaynak çalışmaya dönüşmüştür.

Yayına ilk başladığı tarih olan 2002 Ekim ayından bu yana kesintisiz olarak yayın hayatında kalan TÜED Haber Bülteni, sivil toplum kuruluşlarının ve sendikaların da nadiren başarabildiği bir sürekliliğe erişerek bu alanda adeta rekor kırmıştır.

Yayınlandığı ilk sayıdan bu yana, başta Cumhurbaşkanlarımız olmak üzere, bütün bakanlara, milletvekillerine ve bürokratlara ulaştırılmakta olan bültenimiz, şubelerimiz kanalıyla isteyen bütün üyelerimize, emeklilerimize, yerel yöneticilere ve gazeteler ile televizyon kuruluşlarına da ulaştırılmaktadır.

Şubelerimizin çok çeşitli etkinliklerinin de yer aldığı Haber Bültenimiz'de hayata geçirilen bu etkinlikler gibi yapılacak olan yeni etkinliklerin duyuruları da üyelerimize ve emeklilerimize ulaşmaktadır. Genel Merkezimizce veya şubelerimizce yapılan her türlü indirim anlaşmaları da yine bültenimiz kanalıyla yıllardır duyurulmaktadır. Bugün ayrıca, sosyal medya hesaplarımız kanalıyla da her türlü etkinlik ve imzalanan indirim anlaşmaları hem üyelerimize hem de kamuoyuna duyurulmaktadır.

200'üncü sayısıyla, 18'inci yaşını kutlamaya hazırlanan TÜED Haber Bültenimize, daha nice yıllar ve sayılar temenni ediyoruz... O'nu bugünlere taşıyan başta değerli üyelerimize ve hazırlanmasında, yayınlanmasında emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Emeklinin sesi TÜED Haber Bülteni 18 yıldır susmadı ve asla da SUSMAYACAK.

TÜED HABER BÜLTENİ'mizin sayılarına, derneğimizin kurumsal internet adresi olan; www.tued.org.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019