gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

TÜED: BİLDİRİ UYGUNSUZ...

TÜED Genel Başkanımız Kazım Ergün,104 amiral tarafından yayınlanan bildiriye tepki gösterdi.... 

Kamuoyuna!

104 Emekli amiralin imzasıyla kamuoyunun gündemine gelen, gece yarısı bildirisinin; ülkemizin ve milletimizin yüksek menfaatlerine hizmet etmediği ve etmeyeceği açıktır. Geçmişte çok hazin örneklerini yaşadığımız şekilde, olumsuz çağrışımlar yaratacak bir dille kaleme alınmış olan bildiriyi; yersiz ve gereksiz bir çıkış olarak görmekteyiz.

Strateji eğitimi almış olduğunu varsaydığımız bir grubun, bu hatayı bilmeden yaptığına inanmak da mümkün değildir.

Geçmişte; alın terleriyle ihya ve inşa ettikleri vatanımızın ve demokrasimizin kıymetini en iyi bilen kesim olan emeklilerimiz, bu olumsuz gelişmelerden son derece rahatsız olmuştur. Elbette, anayasamızla güvence altına alınmış demokratik ifade özgürlüğünü kullanmak, her Türk vatandaşı için tanınmış kutsal bir haktır. Ancak bu hakkın kullanımının da bir ölçüsü olduğu ve geçmişte yaşanmış bir takım olumsuzlukları çağrıştıracak, milletin hassasiyetlerini rahatsız edecek içerik ve biçimde olmaması gerektiği asla unutulmamalıdır.

Emekli topluluğumuz da bu hassasiyet içerisindedir ve yaşananlardan duyduğu rahatsızlığı ifade etmektedir. Demokrasi, bölünmez bütünlüğümüz, birlik ve beraberliğimiz hepimizin olmazsa olmazıdır. Bu inanç ve kararlılıkla, yapılan bu açıklamayı son derece UYGUNSUZ bir girişim olarak tanımladığımızı belirtiyor ve şiddetle kınıyoruz.

 

TÜRKİYE EMEKLİLER DERNEĞİ

GENEL YÖNETİM KURULU ADINA

Kazım ERGÜN

Genel Başkan

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019