gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

SGK BAŞKANI YILMAZ: "EMEKLİYE HİZMET ÖNCELİĞİMİZDİR..."

SGK Başkanı İsmail Yılmaz ve beraberinde SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Ertüzün; Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün’ü makamında ziyaret etti.

SGK Başkanı İsmail Yılmaz ve beraberinde SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Ertüzün; Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette; Genel Mali Sekreterimiz Ömer Kurnaz, Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Abdülkadir Ersal, Genel Başkan Danışmanı Hilmi Şimşek, Araştırma Müdürü Namık Tan, Basın Müşavrimiz Mehmet Emin Tangören, Özel Kalem Müdürümüz Ersin Tümtürk de hazır bulundular.

Türkiye Emekliler Derneğinin Sosyal Güvenlik Haftasını kutlayarak konuşmasına başlayan Başkan Yılmaz; "Sosyal Güvenlik Kurumu olarak hem emeklilere hem de genel olarak sigortalılarımıza sunmuş olduğumuz hizmetler önemli. Dijitalleşme ile birlikte e-Devlet’te bulunan uygulama sayısını 156’e yükselterek vatandaşlarımızın işlemlerini kolay bir şekilde yapmasına olanak sunuyoruz. Emekli olmak isteyen bir vatandaşımızın, emeklilik talebini Kuruma fiilen gelmeden sistem üzerinden alıyoruz ve ortalama 12 gün içerisinde aylık bağlama işlemlerini tamamlıyoruz ve kişiye bildirimini yapıyoruz. Emeklilerimiz de talep ettikleri bankadan aylıklarını alıyorlar. Sosyal Güvenlik Reformuyla emeklilik şartlarında büyük iyileştirmeler yaparak ciddi bir mesafe kat ettik’’ dedi.

Kurum olarak her zaman, emeklilerin yanında olduklarını ifade eden Başkan Yılmaz, "Türkiye Emekliler Derneğinin bizim için ayrı bir yeri var, hem paydaşımızsınız hem de tüm emeklilerin sesi kulağı her şeyi sizsiniz’’ diyerek katkılarından dolayı Türkiye Emekliler Derneğine teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, "Sosyal Güvenlik Kurumu Türkiye’nin olmazsa olmazı, şahsım ve teşkilatım adına emeklerinizden dolayı sizleri kutluyor ve çok teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun" şeklinde konuştu.

Kurum Başkanı İsmail Yılmaz, Genel Başkanımız Ergün'e, günün anlamına binaen SGK logolu bir çini tabak hediye etti. Genel Başkanımız Ergün de, Yılmaz'a derneğimizin yayınlarını takdim etti.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019