gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

PTT promosyonları ne zaman ödenecek?

PTT promosyonları ne zaman ödenecek? PTT emekli promosyonu şartları neler?

Milyonlarca emeklinin yakından takip ettiği emekli promosyonları miktarı SGK ile bankalar arasında yapılan protokol çerçevesinde netleşti. Bankacılık faaliyetlerine yön veren PTT emekli maaş müşterilerinin belirlenen şartlara uygunluk göstermesi halinde emekli aylığına promosyon ödemesi yapıyor. Bu kapsamda PTT müşterilerine alternatif fırsatlar sunuyor. Peki, PTT promosyonları ne zaman ödenecek? PTT emekli promosyonu şartları neler? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

PTT emekli promosyonları ne zaman verilecek sorusu emekli promosyon ücretlerini alacak olan vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Promosyon imkanı kapsamında avantajlı kampanya seçenekleri sunan PTT ilave bir ücret talep edilmeden emekli promosyon ücretinin eve gelmesini de sağlıyor. Peki, PTT emekli promosyonları ne zaman verilecek? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

PTT EMEKLİ PROMOSYONLARI NE ZAMAN YATIRILIR?

PTT emekli promosyonunun ödenme şekli T.C. kimlik numarasının son hanesindeki rakama göre promosyon alınacak aylar belirlenmiştir. Müşteriler kendileri için seçilen aylarda ödemelerini alabilir:

• Kimlik numaranızın son hanesi 0 – 2 ise Mart ayında
• Son hanesi 4 – 6 olanlar Nisan ayında
• Son hanesi 8 olanlar Mayıs ayında

Anlaşma süresi olan 3 yılın bitmesi halinde ödeme tarihinden önce en yakın PTT şubesine giderek bizzat promosyon başvurunuzu yapabilirsiniz. Aynı zamanda başka bankadan emekli maaşı alıyorsanız; PTT şubesi veya e-Devlet kapısı üzerinden online işlemler ile maaşınızı PTT’ye taşıyabilirsiniz. Banka değişikliği sırasında promosyon ödemenizi aldıysanız; maaşınızı yeni taşıdığınız PTT’den tekrardan promosyon almanız mümkün değildir. PTT İle Anlaşmalı Olan Bankalar Hangileridir?Ayrıca emekli maaşı müşterileri sadece PTT şubeleri veya ATM’lerinden değil; PTT ile anlaşmalı olan bankalardan da promosyon ödemelerini alabilirler. PTT ile anlaşması olan ve promosyon imkanından yararlanılabilecek bankalar belirlenmiştir:

• Aktifbank
• Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
• Denizbank

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019