gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

KURNAZ: BAYRAM İKRAMİYESİ ARTIRILMALI

ÖMER KURNAZ:

"TÜFE ARTIŞI, BAYRAM İKRAMİYELERİMİZE DE YANSITILMALI"

TÜİK tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmaktan çok uzak olduğuna vurgu yapan, TÜED (Türkiye Emekliler Derneği) Genel Mali Sekreterimiz Ömer Kurnaz, "Bu rakamlar yanlış. TÜİK bu hesaplamaları hangi çarşıda, hangi pazarda yapıyor, biz anlayamadık" dedi. Emeklinin mutfağındaki yangının önlenemez bir hal aldığına dikkat çeken Kurnaz şunları söyledi:

"Açlık sınırı seviyesini bile zor bulan emekli aylıklarımızla yaşam mücadelesi veriyoruz. Geçim sıkıntısı her geçen gün biraz daha belimizi bükmeye başladı. Yaşımız gereği zaten birçok sağlık sorunuyla baş etmeye çalışırken, bir de peş peşe gelen zamlarla ayakta kalmaya çabalıyoruz. Gerçek enflasyonunun belirleneceği, emeklinin temel harcama kalıplarını dikkate alan bir hesaplama yöntemine geçilmesi gerekiyor.

Diğer taraftan, %1,94 olarak açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamıyla ortaya çıkan 6 aylık toplam %8,45 seviyesindeki enflasyon tutarının, emekli aylıklarımıza yansıtıldığı gibi bayram ikramiyelerimize de yansıtılmasının hakkaniyetli olacağını ifade etmek istiyoruz. Geçtiğimiz bayram az da olsa bir artış sağlanması emekli topluluğumuzca yetersiz görülmekle birlikte, önemli bir adım olarak algılanmıştı. Şimdi de bu artışın ikramiyelerimize yansıtılmasıyla emeklilerimiz hiç olmazsa bayramda torunlarına verecekleri harçlıklar konusunda biraz daha rahatlayacaktır. Bayramı tatlandırmak, yetkililerimizin elinde."

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019