gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

KAZIM ERGÜN: "EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ DEVLETİMİZİN VARLIĞIDIR..."

KAZIM ERGÜN: "EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ DEVLETİMİZİN VARLIĞIDIR..."

Dünya ve ülkemiz korona virüs ile mücadele ediyor. Her ülkenin kendi değerleri ve koşulları da farklıdır. Günümüzde temizlik, sağlığımızı korumada en temel tedbir olduğundan, insanlarımız bu konuda çok duyarlı olmalıdır. Bu salgının taşıyıcı özelliği ile çok sayıda insana bulaştırılması ise, en büyük risktir. Açıklanan kurallara her bir insanımızın uyması durumunda bu mücadeleden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum.

Bütün illerde vakanın görülmesi, toplumsal mücadeleyi gerektiriyor. Devletimiz, zor durumda olan her bir insanımızın ekonomik ve sosyal yönden korunması için etkin paketlerle yaşamı kolaylaştırmalıdır.

Devletimizin başlattığı bağış kampanyası, imkanı olanların yoksul durumda kalan ailelere yardım elini uzatmasıdır. Vergi şampiyonu olanlar ile büyük bütçelere sahip olan işletmeler, kuruluşlar ve işverenler bağış kampanyasına destek olmalı, bu girişim örnek bir toplumsal dayanışmaya dönüşmelidir.

Devletimiz; bu süreçte istihdamın korunması için etkin kararlar da almalıdır. Kısa çalışma etkin işletilmeli; kapanan veya çalışan sayısında azalmaya giden veya çalışma saatlerinde değişikliğe giden bütün işyerleri için istihdam korunmalı ve işe gitmeyenler için işsizlik sigortası fonundan kısa çalışma ödeneği verilmelidir. Kısa çalışmanın devreye girmesi için son üç yılda 450 gün işsizlik sigortası primi koşulunun aranmasından vazgeçilmelidir. Bu değişiklik; istihdamın korunması için önemli bir güvence olacak, insanlar işsiz kalmayacak, yuvalar dağılmayacaktır.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019