gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

Genel Başkanımız Kazım ERGÜN, Türkiye Emekliler Derneğimizin 50. Yılına Girmesi Münasebetiyle Bir Bildiri Yayınladı...

ERGÜN, emeklinin hak arama mücadelesinin sarsılmaz kalesi olarak tanımladığı TÜED'in, 16 Kasım Kuruluş Yıldönümü'nü idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiği bildiride, şunları söyledi:

Genel Başkanımız Kazım ERGÜN,
Türkiye Emekliler Derneğimizin 50. Yılına Girmesi Münasebetiyle Bir Bildiri Yayınladı...

ERGÜN, emeklinin hak arama mücadelesinin sarsılmaz kalesi olarak tanımladığı TÜED'in, 16 Kasım Kuruluş Yıldönümü'nü idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiği bildiride, şunları söyledi:

"Kutsal hak olarak tanımladığımız 'EMEKLİLİK' hakkını edinmiş olanlarımızın veya bu imkana erişemeden ebediyete intikal eden, lakin eşlerini ve evlatlarını bizlere emanet bırakanlarımızın; hakkını ve hukukunu savunmak amacıyla 16 Kasım 1970 yılında kurulmuş, saygın bir teşkilatın adıdır TÜED.

Vatanına, milletine, cumhuriyetine, kutsal değerlerine bağlı, ilkeli bir mücadelenin sembolü olduğu için de, isminin başına 'TÜRKİYE' ibaresini kullanmayı hak etmiş ender kuruluşlardan birisi olmuştur.

Bugün 113 şubesi ve 1 Milyon'a ulaşan üyesiyle; ülkemizin ve hatta bölge coğrafyasının en büyük kuruluşlarından olma mertebesine ulaşmış Türkiye Emekliler Derneğimizin, hak arama mücadelesinde bayrak yarışını başlatan; başta Kurucu Genel Başkanımız sayın Sadi HEPER ve bugün aramızda bulunmayan Kurucular Kurulu Üyelerimizin manevi huzurlarında saygıyla eğiliyoruz.

Büyük Önderimiz ATATÜRK'ün; 'Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedirken bütün kuvveti ile çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur...' sözleriyle yücelttiği emekli topluluğumuzun hak ve menfaatlerini korumayı ve yükseltmeyi temel amaç edinmiş olan Türkiye Emekliler Derneğimiz, bugün 50. yılına girmiş bulunmaktadır.
TÜED, yıllardır sürdürdüğü onurlu mücadelesiyle; bugün başta Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği Yaşlılık Platformu (AGE-EUROPE) olmak üzere bir çok uluslararası platformda ülkemizi ve emeklilerimizi temsil etme seviyesine erişmiştir.
Emekli, dul ve yetimlerimizin hizmetine sunduğu, sosyal tesislerle göz dolduran teşkilatımız, her geçen gün milletimizin ve emeklilerimizin takdirleriyle büyümekte, yeni hizmetlere doğru kararlı bir şekilde yol almaktadır.

Anıttepe'de hizmet veren Genel Merkez binamız, Erdek/Narlı Eğitim ve Sosyal Tesisimiz, TÜED Ankara Misafirhanemiz, Tarsus Uç Polikliniğimiz, Mersin'de eğitimin hizmetine sunulan sosyal tesisimiz bizleri gururlandırmaktadır. Emekliye hizmette, bayrak yarışını başlatan ve çizdikleri hedefleri gelecek nesillere, yani bizlere bırakan kurucularımızı da, o hedefleri tek tek hayata geçirerek, onurlandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yakın gelecek hedeflerimiz arasında yer alan, TÜED Termal Tesisleri için de uygun bir araziyi, dünyanın termal zenginliği sayılan Afyonkarahisar'ın seçkin bir bölgesinde temin etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sosyal tesislere, eğitime, araştırmalara, sanata, kültürümüze ve tarihimize yaptığımız yatırımlarla, aslında insanımıza ve özellikle de emekli topluluğumuza yatırım yaptığımızın bilinciyle ve kararlılığıyla onurlu bir mücadele sürdürüyoruz. Örnek teşkil eden ve göz dolduran bu tesislerle, eserlerle, yayınlarla, büyük önderimizin emeklilerimize ve yaşlılarımıza verdiği değeri, onurlandırmaya çabalıyoruz.

Şahsım ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Denetim Kurulu Üyelerimiz, her biri konusunda uzman olan danışmanlarımız ve personelimiz, değerli şube başkanlarımız, şube yönetim, denetim kurullarımız ve onların kıymetli personelleri ile birlikte devasa bir aile olduk. Bu özverili ailemizle, sayıları 13 milyona yaklaşan; emekli, dul ve yetimlerimize hizmet vermeye, onların seslerini yurt içinde ve yurt dışında her platformda duyurmaya, onların hak ve hukukunu korumaya, yeni haklar elde edebilmesini sağlayarak toplumsal statülerini yükseltemeye ant içtik.

50. yılına giren bu haklı ve onurlu mücadelenin bugünkü neferleri olarak;

başta 30 Haziran 1927 tarihinde Mareşal rütbesiyle emekliye ayrılarak topluluğumuza katılan büyük önderimiz ATATÜRK'ü ve ebediyete intikal etmiş bütün devlet büyüklerimizi, TÜED'in bu yıllara ulaşmasında şüphesiz en büyük başlangıcı yapan ve halen gür bir şekilde yanmakta olan bu meşaleyi ateşleyen, kıymetli Kurucu Genel Başkanımız Sadi HEPER ve arkadaşlarını, bugün aramızda olmasalar da yürekleri her zaman bu mücadele için atarken ebediyete intikal etmiş bütün yöneticilerimizi, personellerimizi; takdir ve teveccühleriyle TÜED'i bu günlere taşıyan emekli, dul ve yetimlerimizi; saygı, minnet ve şükranla anıyor, manevi huzurlarında bir kez daha eğiliyoruz.

Derneğimize hizmetleri geçen, destekleri bulunan gönül dostlarımıza da en derin sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağızki; sivil toplum kuruluşları gönül birliktelikleridir, hak ve hukuk arama mücadelelerinin tek vücut, tek yürek olmuş halidir. Ve en önemlisi; Yönetimiyle, personeliyle, üyeleriyle, milletiyle tek yumruk olabilenlerin, tek yürek olarak atabilenlerin başarıları, zaferleri; tarih sayfalarında yazılıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Emekliler Derneğimizin 50. Kuruluş Yıldönümü'nü en içten duygularla kutluyor, başarılarla dolu nice mutlu yıllar diliyorum..."

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019