gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

ERGÜN'DEN, ERMENİSTAN'IN ALÇAKÇA SALDIRILARINA SERT TEPKİ:

ERGÜN'DEN, ERMENİSTAN'IN ALÇAKÇA SALDIRILARINA SERT TEPKİ:

" Haddinizi bilin, bu milletin sinir uçlarıyla oynamayın. Biz bir millete kardeş demişsek, bunun ötesi de, berisi de yoktur..."

Kısa adı TÜED olan Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanımız Kazım Ergün, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik hain saldırılarını kınayarak; "Alçakça saldırılarla sivil halkı hedef almak ancak korkakların yapacağı iştir ve tarihte bu tür saldırıların kaynağı ne yazık ki, hep aynı olmuştur. Ancak unutulmamalıdır ki; Türkiye ve Azerbaycan tek vücuttur, tek millettir. Azeri kardeşlerimizin kılına gelecek zarar, bizim de canımızı yakar ve bütün dünya bilir ki, Türklerin sinir uçlarıyla oynanmaz. Tarih bunun emsalleriyle doludur" dedi.

Ergün yaptığı açıklamada, Ermenistan tarafından başlatılan ve sivil insanları hedef alarak sürdürülmek istenen alçakça saldırıları kınadıklarını ifade ederek şunları söyledi:

"Gücünüz ortada, amacınız yok, masum insanları hedef seçmişsiniz ve akla mantığa sığmayacak bir maceraya Ermeni halkını da sürüklemek, bölgeyi kan ve barut kokusuna bulamak istiyorsunuz. Dünya tarihi; bu tür amaçsız çıkışlarla, beyhude girişimlerle elindekileri de kaybetmiş enkazlarla doluyken hiç mi ders almıyorsunuz? Nerelere yaranmaya, bölgedeki dengeleri bozarak kimlere alet olmaya çalışıyorsunuz? Tek vücut, tek millet dememizin nasıl bir anlamı vardır anlamıyor musunuz?

Azerbaycan halkının, her zaman olduğu gibi bugün de ve yarın da yanında olacağımızı, bütün dünya bilmelidir. Geçmişte Ermeni çetelerin yaptıklarını, bugün devlet kisvesi altında yapmaya çalışanlara, çok açık ve net olarak şunu söylüyoruz; Haddinizi bilin, bu milletin sinir uçlarıyla oynamayın. Biz bir millete kardeş demişsek, bunun ötesi de, berisi de yoktur. Tarih, bunu test etmeye çalışanların hazin sonlarına, her zaman şahitlik etmiştir.

Ermenilerin hain saldırılarında katledilen şehit Azeri kardeşlerimize yüce Allah'tan gani gani rahmet dilerken, yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyoruz..."

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019