gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

ERGÜN'DEN BEKLENEN MÜJDE GELDİ...

ERGÜN'DEN BEKLENEN MÜJDE GELDİ...

EMEKLİYE BİR DEV HİZMET DAHA...

AFYONKARAHİSAR TERMAL TESİSLERİMİZİN YAPIMI İÇİN START VERİLDİ...

AFYONKARAHİSAR TERMAL TESİSLERİMİZİN YAPIMI İÇİN

START VERİLDİ...

Afyonkarahisar'da bir süre önce, derneğimiz adına satın alarak tescil ettirdiğimiz arazide, 400 yataklı bir Termal Tesis yapımı için harekete geçildi. TÜED Denetim Kurulu'nun, Genel Başkanımız Kazım Ergün ve Yönetim Kurulumuzu ziyareti sırasında yapılan açıklamada, tesis projesenin çizimi ve temel atma için gerekli hazırlıkların başlatılmasına karar verildiği açıklandı.

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Genel Başkanımız Kazım Ergün, derneğimizin 50. yılına denk gelmesi sebebiyle daha bir anlamlı olan bu girişimin, emekliye hizmeti en büyük hedef olarak belirlemiş olan TÜED Yönetim Kurulu için de büyük bir mutluluk ve gurur vesilesi olduğunu belirtti. Tesisisin bitiminde 400 yatak kapasitesine ulaşmasının hedeflendiğini de belirten Ergün şunları söyledi:

"16 Kasım 1970 tarihinde bu topluluğun temelini atarak Türkiye İşçi Emeklileri Cemiyeti'ni kuran ve o dönemde geleceğe yönelik temennilerini sıralayan, başta kurucu Genel Başkanımız Sadi Heper olmak üzere, bugün ebediyete intikal etmiş olan bütün kıymetli büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Merhum kurucularımızın hedefinde; öncelikle bir Genel Merkez hizmet binası, başkent Ankara'da bir misafirhane yapılması ve üyelerimizin hizmetine sunulması vardı. Ne mutlu ki, kıymetli büyüklerimizin bu temennilerini fazlasıyla gerçekleştirmek bizlere nasip oldu. Önce Genel Merkez binamızı, ardından Erdek Narlı Sosyal Tesislerimizi, hemen akabinde Ankara Misafirhanemizi emeklilerimize kazandırmanın gururunu yaşadık.

Bugün de, Termal Sağlık Turizmi'nin cenneti olan Afyonkarahisar'da büyük bir sosyal tesisi öncelikle üyelerimize, bütün emeklilerimize ve ülkemize kazandırmanın tarifsiz mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Emekli topluluğumuz her şeyin en iyisini hak ediyor. Türkiye Emekliler Derneğimizin bütün birimleri, bütün teşkilatımız, 113 şube başkanlığımız, Genel Merkez Yönetim ve Denetim Kurullarımız var gücüyle emeklilerimize hak ettikleri bu hizmetleri sunmak için çabalıyor.

Kuruluşumuzun 50. yılını en içten duygularla kutluyor ve bu yıla yakışan bu anlamlı hizmetin müjdesini vermekten, büyük gurur duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Teşkilatımıza, topluluğumuza ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah" dedi.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019