gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

ERGÜN: "TORUNLARIMIZA SARILMAYI, ONLARI KOKLAMAYI ÇOK ÖZLEDİK..."

ERGÜN: "TORUNLARIMIZA SARILMAYI, ONLARI KOKLAMAYI ÇOK ÖZLEDİK..."

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, her köşesinde barış dolu, sağlıklı ve huzurlu bir dünya bırakamadıkları için çocuklardan özür dileyerek, ‘‘Biz belki yeterli olamadık. Ama sizler, bizlerden alacağınız bayrağı, kutsal görevi layıkıyla yerine getireceksiniz. Bu ülkeyi, bu dünyayı; toplumsal barışa, huzura, yaşanabilir bir ekosisteme ve kalkınmışlığa götüreceksiniz. Buna yürekten inanıyoruz‘‘ dedi.

ERGÜN: "BİZİ BAĞIŞLAYIN ÇOCUKLAR..."

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nın, büyüklerin sorumsuz yaklaşımları nedeniyle, gerçek tadında kutlanamadığı eleştirisinde bulunan Ergün, ‘‘Onlara hak ettikleri şeker tadında bir bayramı yaşatamadığımız için evlatlarımızdan, torunlarımızdan özür diliyoruz. Bu ülkenin büyükleri olarak, bize düşen görevleri yerine getiremediğimiz ve onlara müreffeh bir ülke, yaşanabilir bir dünya bırakamadığımız için özür diliyoruz. Huzur içinde yaşayabilecekleri bir dünya için başarılı olamadığımız için özür diliyoruz‘‘ diye konuştu.

Ülkeyi, karasabandan, kağnıdan, çarıktan ve geri kalmışlığın, ezilmişliğin, sömürünün, emperyalizmin boyunduruğundan kurtaranların, kendilerine bir de görev verdiğini dile getiren Ergün, kendilerinden ülkeyi, çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için özveriyle çalışmalarının ve Türkiye‘yi kalkınmış bir ülke yapmalarının istendiğini belirtti.

Bugünün emeklilerinin, yani büyükanne ve büyükbabaların, verilen bu onurlu görevi yerine getirmek için var güçleriyle çalışıp çabaladığını, gece demeden, gündüz demeden yerin yüzlerce metre altında maden ocaklarında, yüksek ısılı çimento, demir, çelik fırınlarında, tarlada, torna tezgahlarında yarınlar için, yani daha dünyaya bile gelmemiş yavrular için güzel bir Türkiye ve dünya hazırlamak amacıyla ürettiklerini anlatan Ergün, hiç durmadan, alınterini ekmeğe katık ederek, aç ve açıkta şantiyelerde sabahladıklarını dile getirdi.

Ergün, ‘‘Ders çalışırken aydınlanmanızı sağlayacak elektrik tellerini evlerinize kadar biz getirdik. Bilim ve irfan yuvaları okullarınızı biz yaptık, hastaneleri ve tüm kamu hizmet kuruluşlarını bizler inşa ettik. Ülkemizin kalkınması için gerekli, sizlerin daha çağdaş ve bağımsız bireyler olarak yetişebilmesi için gerekli ne varsa, bunları temin etmek için çabaladık‘‘ diye konuştu.

Tüm bunları yaparken başarılı olduklarına inandıklarını ama bir şeylerin eksik kaldığını geç de olsa anladıklarını belirten Ergün, şunları kaydetti: ‘‘Yeter ki okusunlar, bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşamasınlar, eğitimden, irfandan uzak kalmasınlar dedik. Ancak daha ne olduğunu bile anlayamadan, sizlerin bugünkü manzaralarla karşılaşmanıza bir türlü mani olamadık. Kafalarınızın karıştığını, yaşadığınız tablonun iç açıcı olmadığını biliyoruz. Size her köşesinde barış dolu, huzurlu ve yaşanabilir bir dünya bırakamadığımız, için sizlerden bin kere özür diliyoruz.

ERGÜN: "Torunlarımıza sarılmayı, onları koklamayı çok özledik..."

Bu sıkıntıları atlattıktan sonra, yine el ele verip, daha güzel bir dünya için sizlerle birlikte, aynı heyecanla çalışmaya ve yaşanabilir bir doğa yaratmaya söz veriyoruz. Sizleri, sizlere sarılıp koklayabilmeyi öyle çok özledik ki, bilemezsiniz...
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 100. Yıldönümünü gönülden kutluyoruz... ‘‘

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019