gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

ERGÜN: "ŞAKASI BİLE YAPILAMAZ..."

ERGÜN: "ŞAKASI BİLE YAPILAMAZ..."

Kısa adı TÜED olan Türkiye Emekliler Derneği'nin Genel Başkanı Kazım Ergün, son günlerde emeklilerle ilgili olarak medyanın gündeminde yer alan iddiaları değerlendirdi.

İddiaların devletin yetkili kurumlarınca yalanlanmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Ergün, "Aksini düşünmek bile abesle iştigal olur. Emeklinin de kırmızı çizgileri var ve bu konuda şaka bile yapılamaz" dedi.
Ergün açıklamasında şunları söyledi:
"Zaten kıt kanaat geçinmeye çalışan insanlardan tasarruf beklenemez, istenemez. Hatta bunun esprisi bile yapılamaz.

SGK TARAFINDAN YALANLANMIŞTIR...

Yıllarca alın teri dökerek; ülkesine, milletine hizmet etmiş, ülkenin imarında el emeği, göz nuru olan insanlar, bu toplumun saygıyı en çok hak eden kesimi olan, analarıdır, babalarıdır. Gençlik yıllarını, emeklilikte sağlıklı, huzurlu bir yaşam sürdürebilmek için çalışarak, üreterek, katma değer yaratarak geçiren; devletine vergi, sigorta kurumuna prim ödeyen insanların bugün elde ettikleri emekli aylıklarıyla yaşam mücadelesi verdikleri gerçeğini herkes görmelidir.

Kazanılmış hakların geri alınacağı, gelirlerin düşürüleceği, ek ödeme yükümlülükleri getirileceği iddiaları; ne mutlu ki, devletin en büyük kurumu olan SGK tarafından yalanlanmıştır.
Emeklilerin gündeminde yer alan ve Türkiye Emekliler Derneğimizce her platformda dile getirilen; promosyonların artırılması, bayram ikramiyelerinin enflasyona endekslenmesi, yüzde 4-5 seviyesinde olan ek ödemelerin yüzde 10'a yükseltilmesi, emeklinin sağlıkta katkı payı ödememesi, intibak yasasının çıkarılması gibi taleplerimizin, raporlar halinde ülke gündemine taşındığı şu günlerde, bu tür iddiaların gündeme getirilmesi de manidardır.

KİMSE EMEKLİYİ HUZURSUZ ETMESİN...

Ancak bilinmelidir ki, ülkenin mimarları olan, her kaldırımında, her yolunda alın teri ve el emeği olan emekliler gündem malzemesi yapılacak insanlar değildir. Onlar ağzı dualı, yüzü nurlu, platin saçlı ve saygıyı en çok hak eden hanımefendiler, beyefendilerdir. Yaşatılan bu travmaları asla hak etmemişlerdir. Kimse bizi kullanmaya kalkmasın. Kimse emekliyi huzursuz etmesin. Kimse bizim üzerimizden hesaplar yapmasın. O hesaplar bugüne kadar hiç tutmadı, bundan sonra da tutmaz.

Bütün dünyada sıkıntılar yaşanırken, ülkemiz bir takım sorunlarla boğuşurken, bizler bu hassasiyetleri ve endişeleri yaşarken, birileri bizim üzerimizden hesaplar yapıyorsa, yazıklar olsun onlara. Bunlar kim olurlarsa olsunlar bilmelidirler ki; emekliler kimsenin oyuncağı değildir, emekliyle oynamak kimsenin de haddine değildir.

Biz bu iddiaları; olması gerektiği gibi devletin açıklamalarına itibar ederek; YOK sayıyoruz, ciddiye almıyoruz, 'şakası bile yapılamaz' diyoruz.

Büyük önder Atatürk'ün, kutsal hak olarak gördüğümüz, emeklilik hakkını kazanmışlar için ifade ettiği ve bütün toplumumuza rehber olması gereken, şu sözünü de bir kez daha hatırlatma gereği duyuyoruz;

"BİR MİLLETİN YAŞLI VATANDAŞLARINA VE EMEKLİLERİNE KARŞI TUTUMU,
O MİLLETİN YAŞAMA KUDRETİNİN EN ÖNEMLİ KISTASIDIR...
MAZİDE MUKTEDİRKEN BÜTÜN KUVVETİYLE ÇALIŞMIŞ OLANLARA KARŞI MİNNET HİSSİ DUYMAYAN BİR MİLLETİN, İSTİKBALE GÜVENLE BAKMAYA HAKKI YOKTUR..."

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019