gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

ERGÜN, RAMAZAN MESAJINDA BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI

ERGÜN, RAMAZAN MESAJINDA BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI
Genel Başkanımız Kazım Ergün; her türlü toplumsal birlik ve sosyal temizlenmeye daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, Ramazan ayının bu birliktelik için bir başlangıç teşkil etmesini dileyerek, başta emeklilerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın ve   İslam Alemi'nin, Ramazan ayını kutladı.  
Ergün'ün Ramazan Mesajı şöyle devam etti; 

“Ramazan Ayı fakirlerin gözetildiği, zekâtların verildiği, yardımların bir kat daha arttığı yüce bir aydır ve bu amacın gerçekleşmesi için insanlar tasarrufa yönlendirilir. Ay boyunca yapılan tasarruf ayın sonunda zekat olarak ihtiyaç sahiplerine verilir. Ramazan Ayı; dünya nimetlerinden yoksun olarak yaşanılan zamanla dünya nimetlerinin kıymetini anlamayı, bu yoksunluğun yaşandığı anlarda yoksulların yaşamlarına konuk olarak onların durumlarını anlamayı, sırf açlıkla değil ruhen ve her türlü dünyevi ihtirastan da arınarak yaşamanın mümkün olduğunu ve hazzını anlamayı, paylaşımı ve dayanışmayı artırmayı, eşitliği sağlamayı, birlik ve beraberlik ruhu için bir adım atmayı amaçlayan kutsal ve mübarek bir aydır. 
Bu manevi duygularla idrak edilecek olan, mübarek Ramazan ayınızı tebrik ediyor, insanlığın barışına, huzuruna, kardeşliğine ve mutluluğuna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum.“

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019