gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

ERGÜN: "MEVZU VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR ŞİARINI BENİMSEMİŞ İNSANLARIZ. VATAN İÇİN HER GÖREVE HAZIRIZ..."

ERGÜN: "MEVZU VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR ŞİARINI BENİMSEMİŞ İNSANLARIZ. VATAN İÇİN HER GÖREVE HAZIRIZ..."

Kısa adı TÜED olan Türkiye Emekliler Derneği'nin Genel Başkanı Kazım Ergün, İdlib'de yaşanan hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabır diledi.

Ergün yaptığı açıklamada; hainlerinin elinin, kolunun değil, belinin kırılması için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin harekete geçtiğini belirterek şunları söyledi:

"Büyük Türk Milleti'nin şehit kanlarıyla sulanmış bu coğrafyada, var olma savaşı 1071'den beri sürmektedir. İdlib'de bayrağımızı dalgalandırırken şehadet şerbetini içen kahraman evlatlarımızın o tertemiz alınlarından öpüyoruz. O kahramanları yetiştiren ana babaların kutsal ellerini öpüyor, başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Hain saldırıda yaralanan şerefli gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Onlar bu vatanın, bu bayrağın, bu milletin dalgalanan sancaklarıdır. Bizim için artık her biri birer Türk Bayrağı'dır. Allah onlardan razı olsun.

Büyük önderimiz Atatürk'ün ve şanlı ecdadımızın en büyük ülküsü olan; "Mevzu vatansa, gerisi teferruattır" şiarıyla, ölüme meydan okuyan bir milletiz. 7 yaşımızdaki de, 70 yaşımızdaki de bu vakarla hareket eder ve bu olgunlukla gözünü bile kırpmadan; vatan için, millet için, bağımsızlık için canını ortaya koyar. Ve bu günler Türk Milleti'nin; iktidarıyla, muhalefetiyle, tüm dokularıyla bir araya geldiği, birlik ve beraberlik günleri, kenetlenme günleridir. Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Tarih boyunca, yüce milletimizin bu vasıfları defalarca sınanmış olmasına rağmen, hala bunları hafife almaya çalışan, sınamaya çalışanların olduğunu görmek üzücüdür. TÜRK MİLLETİ BÜYÜK BİR MİLLETTİR ve tarih boyunca, ŞEHİTLERİNİN KANINI YERDE BIRAKTIĞI GÖRÜLMEMİŞTİR...

Bütün dünya bilmelidir ki; Büyük Türk Milletinin olgun iradesi olan Türk Emekli Camiası da, yaşları 70 işleri bitmiş bir topluluk değildir ve görev verildiği takdirde her cephede, hem de en ön saflarla göğüs göğüse savaşa her daim hazırdır. Bizler bu kutsal vatanı; şehitlerimizden, atalarımızdan emanet aldık ve torunlarımıza da aynı hassasiyetlerle teslim etmek en büyük vazifemizdir.

Bu yüce milletin hassasiyetleriyle oynamaya çalışmak, kutsal değerlerimize, kahraman evlatlarımıza hain pusular düzenlemek, milli ve manevi değerlerimizi hiçe saymaya çalışmak; KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR...

İnebolu'dan Gaziantep'e, İzmir'den Ardahan'a, Çanakkale'den Diyarbakır'a; bu vatanın şehit kanlarıyla sulanmamış tek bir karışı yoktur ve bu yüce milletin 83 Milyon kahraman evladı bunun bilincindedir. Bu milletin 83 Milyon kahraman askeri vardır. Tarih bunun kanıtlarıyla doludur.

İdlib'de yaşanan hain saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı ve sabır dilerken, kahraman gazilerimize de acil şifalar temenni ediyoruz. Bu yüce milletin büyük bir parçası olan emekli camiamızı temsil eden, Türkiye Emekliler Derneği olarak, devletimizin vereceği her göreve hazır olduğumuzu bildiririz. Selam olsun Şanlı bayrağımıza, Selam olsun o bayrağı dalgalandıran kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Selam olsun o kahramanları doğuran analara, yetiştiren babalara..."

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019