gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

ERGÜN EMEKLİLERİMİZİ UYARDI:

ERGÜN EMEKLİLERİMİZİ UYARDI:
" Çok acil ve zorunlu olmadıkça; EVİNDE KAL EMEKLİ..."

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanımız Kazım Ergün, tüm dünyayı ve bilhassa da emekli ve yaşlı topluluklarımızı tehdit eden Covid-19 virüsünün öldürücü etkisine dikkat çekerek, yaşlılarımızı uyardı. Ergün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Yaşımız itibariyle virüsün hedefi haline gelmiş bir topluluğuz. Emeklilerimiz ve yaşlılarımız tam da bu yüzden, gençlerin gösterdiği hassasiyetin iki katını göstermek mecburiyetindedir. Aynı şekilde; çocuklarımız ve torunlarımız da, yaşlıların bu hassas durumuna iki kere özen göstermeli ve onları koruma altına almalıdır. Bizler yaşlarımızın yanı sıra bazı kronik hastalıklarla da mücadele etmekte olan bir kesimiz. Virüsün hedef aldığı kitle de bizleriz. Her zaman söylediğimiz gibi; emekliler bir ayağı eczanede, bir ayağı hastanede olan insanlardır.

Hayatımızın belki de hiçbir döneminde olmadığımız kadar; dikkatli olmalıyız, tedbirli olmalıyız ve Sağlık Bakanlığımızca açıklanan 14 altın kurala titizlikle uymalıyız. Bir süreliğine kendi karantinamızı uygulamalı, sosyal mesafe denilen "yaklaşmama" sınırlarına riayet etmeli, çok gerekli olmadıkça evlerimizden çıkmamalı; ellerimizin, vücudumuzun, giysilerimizin ve yaşadığımız mekanların temizliğine özen göstermeli, evlerimizi sıkça havalandırmalı, bol sıvı tüketmeli, sağlıklı ve düzenli beslenmeli, uyku düzenlerimize dikkat etmeliyiz.

Değerli emekli kardeşlerim!

Unutmayınız ki, ruhlarımız ve kalplerimiz her ne kadar genç olsa da; bunları değil de, yorgun bedenlerimizi hedef alan ve son derece acımasız olan bir tehditle karşı karşıyayız. Ancak, Sağlık Bakanlığımızın da söylediği gibi; 'Covid-19 da dahil, hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir.' Daha torunlarımızı sevgiyle bağrımıza basacak ve onları hayat tecrübelerimizle yarınlara hazırlayacağız. Bu önemli görevi hakkıyla yerine getirebilmenin tek yolu ise o üç kelimeden geçiyor: TEDBİR, TEDBİR, TEDBİR... Bunu asla unutmayalım.

Çok acil ve zorunlu olmadıkça; EVİNDE KAL EMEKLİ..."

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019