gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

EMEKLİNİN TEMSİLCİLERİ OLARAK BANKA PROMOSYONUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ...

EMEKLİNİN TEMSİLCİLERİ OLARAK BANKA PROMOSYONUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ...

Yaklaşık 13 milyon Emekli Dul ve Yetimin temsilcisi olan Türkiye Emekliler Platformu'nun üyesi 7 Sivil Toplum Kuruluşu başkanları; 26.02.2020 tarihinde toplandı.

Emeklilerin banka promosyonları gündemiyle ikinci kez toplanan Platform üyeleri, "Emekli temsilcileri olarak banka promosyonları için masada olmak istediklerini ve peşini bırakmayacaklarını "söylediler.

Türkiye Emekliler Platformu 11 Şubat 2020 tarihinde yapmış olduğu toplantıda Emeklilerin banka promosyonları için Sosyal Güvelik Kurumu yetkilileri ile beraber önce devlet bankalarıyla görüşülmesi ve daha sonrada özel bankaların tekliflerinin değerlendirilmesi benimsenmişti.

Türkiye Emekliler Platformu adına yapılan açıklamada;
"İlgili kurum ve bankalardan görüşme isteğimize bu güne
kadar yanıt verilmemiştir. Bu nedenle bu günden itibaren özel bankaların teklifleri değerlendirilerek platformumuzca emekli üyelerimiz yönlendirilecektir. Emekliler toplumun en mağdur kesimi Bankaların vereceği promosyonlar emeklileri bir nebze olsun rahatlatacaktır" denildi.

Diğer taraftan; Türkiye Emekliler Platformu 25.02.2020 günü basında çıkan Emekli aylıklarından kesinti ve ikramiyeleri kaldırılması gibi konulara değinerek; "Sosyal Güvenlik Kurum
Başkanlığınca yapılan "böyle bir çalışma yok" açıklamasına güvenimiz tamdır. İleriki günlerde tekrar gündeme gelirse ve böyle bir uygulama düşünülürse; Türkiye Emekliler Platformu olarak üyelerimizin talebi olan gerekli eylemler yapılacaktır" açıklamasında bulundu.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019