gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

EMEKLİLER HAFTASI KORONA TEDBİRLERİYLE KUTLANDI...

EMEKLİLER HAFTASI KORONA TEDBİRLERİYLE KUTLANDI...

Türkiye Emekliler Derneğimizin öncülüğünde 8 Emekli sivil toplum kuruluşundan oluşan Türkiye Emekliler Platformu, 30 Haziran Emekliler Günü münasebetiyle Anıtkabir’de mozoleye karanfiller bıraktı...

Büyük önder Atatürk'ün, Mareşallik rütbesinden emekliye ayrıldığı 30 Haziran 1927 tarihiyle sembolleşen, EMEKLİLER GÜNÜ etkinliğine Türkiye Emekliler Derneğimizi temsilen Genel Sekreterimiz Gazi Aykırı ile Genel Teşkilatlandırma Sekreterimiz Abdülkadir Ersal katıldılar.

30 Haziran Emekliler Günü kutlamaları kapsamında, Türkiye Emekliler Platformunun 8 temsilcisi; Türkiye Emekliler Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Tüm Sivil Emekliler Derneği, Tüm Bağ-Kur Emeklileri Derneği, Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Derneği, KYC Türkiye Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği temsilcileri, 2020 yılı dönem sözcüsü Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği başkanlığında Anıtkabir'e gitti. Korona tedbirleri dolayısıyla anıtkabirde tören düzenlenemediğinden Anıtkabir'de mozoleye karanfiller bırakıldı.

Türkiye Emekliler Platformu adına konuşan, Dönem Sözcüsü Satılmış Çalışkan “Aziz Atam; Türkiye Emekliler Platformu olarak 8 sivil toplum kuruluşumuz, 30 Haziran emekliler günümüzü ve haftamızı kutluyoruz. Covid -19 nedeniyle törenler iptal edilmiştir. Kuruluş temsilcileri olarak karanfillerimiz ile Emekliliğinizin 93’üncü yılında ilkelerinize bağlılığımızı arz etmek için yüksek huzurunuzdayız. İlke ve devrimlerinizin yılmaz savunucuları olduk. Hep olmaya devam edeceğiz. Sıkıntılara rağmen yüklendiğimiz görev ve sorumlulukların her zaman bilincindeyiz. İlke ve idealleriniz sonsuza kadar rehberimiz olacaktır. Manevi huzurunda saygı ile eğiliyor, en içten minnet ve şükran duygularımızı arz ediyoruz" dedi.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019