gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

EMEKLİ ZAM İSTİYOR

İYİYÜREK:

MAAŞLARIMIZA ZAM YAPILSIN!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, maaşlarına her yıl tüfe ile yapılan zamların emeklileri her geçen gün sefalete sürüklediğine dikkat çekip, emeklilerin maaşlarına en az seyanen zam yapılmasını, emekli ikramiyelerinin de arttırılmasını istedi.

ASGARİ ÜCRETLİYE VERİLEN ZAMIN AYNISINI İSTİYORUZ


Başkan Seyfi İyiyürek, emeklilerin çok zorlu günler yaşadığını ve artık geçinemediklerini, emeklilere verilen zamın asgari ücretliye verildiği gibi verilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan İyiyürek, “ 70 bin üyeli bir dernek olarak bizleri mahrum etmemeliler, istediğimiz zamın asgari ücretliye verildiği gibi bizlere de verilmesi gerekir” diye konuştu.


Emeklilere verilen maaşların arttırılmasına yönelik bir açıklama yapan TÜED Adana Başkanı Seyfi İyiyürek şu ifadelere yer verdi:


EMEKLİ MAAŞLARI BİR AN ÖNCE DÜZENLENMELİDİR


“Emekliye verilecek zamın en asgari ücret kadar olması gerekiyor, çünkü emekli maalesef sefil durumdadır. Bu nedenle emekli aylıklarının bir an önce düzeltilmesi ve en az seyanen verilmesi, en az asgari ücretin neti kadar verilmesi gerekmektedir. Tüm emekli kardeşlerim şu an isyan içerisindeler, geçinemiyorlar. Emekli maaşlarının düzenlenmesi bir an önce yapılmalıdır.


EMEKLİNİN HALİ REZALET BİR DURUMDADIR


Geçenlerde katıldığım bir televizyon kanalında da söylediğim gibi, emeklinin hali maalesef rezalet bir durumdadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın emekli maaşlarının düzeltilmesi için gerekli talimatların verilmesini arz ediyoruz. Verilecek zamın da en az asgari ücret toplamı kadar olması hepimizin acil istediğidir.”
2021 yılının emeklilerin sorunlarının çözüleceği bir yıl olmasını dileyen Başkan İyiyürek, emeklilerin sorunlarının bir an önce çözümlenmesi gerektiğini aksi takdirde emeklilerin aldıkları maaşlarla her geçen gün biraz daha sefalete sürükleneceğine dikkat çekti.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019