gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

EMEKLİLER SORUNLARIN GİDERİLMESİNİ İSTİYOR

TÜED Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emeklilerin intibak, düşük maaş ve bunun gibi sorunların TBMM'deki bütçe görüşmelerinde giderilmesi için çalışıyor.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emeklilerin intibak ve düşük maaş gibi sorunları ile ilgili dernek olarak ülke genelinde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

TÜED Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Karabük Net Haber’e yaptığı açıklamada emeklilerin yıllardır mücadelesini verdiği intibak yasası ile ilgili gelişme kaydetmek, asgari ücretin altına düşen maaşların iyileştirilmesini sağlamak, KDV İade oranının yüzde dörtten, sekizlere çıkarılması ve bunun gibi sorunlarla ilgili afişler hazırladıklarını, kitapçık bastırdıklarını söyledi.

Bulut “TBMM’de şu an görülen bütçe görüşmelerinde emeklilerin bu sorunlarının giderilmesi için mecliste grubu bulunan partilerin il başkanlarını ziyaret ediyor ve dernek genel merkezimiz tarafından hazırlanan kitapçığı takdim ediyoruz. Önümüz seçim ve Türkiye de 14 milyona yakın emekli oyu var. Hele Karabük’te nüfusun yarısını emekli ile eşleri oluşturuyor. Emeklinin sorunlarına hangi siyasi parti eğilirse, seçim beyannamelerinde kim hangi parti emeklilerin bu sorunlarına yer verirse, emekli yüzünü oraya dönecektir.” diye konuştu.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019