gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Haberler

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, TÜRKİYE EMEKLİLER PLATFORMU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Derneğimizin öncülüğünde kurulan TÜRKİYE EMEKLİLER PLATFORMU BİLEŞENLERİ, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştü. Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın da hazır bulunduğu toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Fakirden alınıp zengine yayılan bir servet düzenine girildi. İnsanların çalışırken aldıkları maaşların birdenbire yarıya düştüğü, adil olmayan emeklilik sistemleri getirildi. Emekliler milli gelir artışlarından pay alamaz hale geldiler. Bütün bu adaletsizliklerin düzeltilmesi gerekmektedir” dedi.

Türkiye Emekliler Platformu adına konuşan dönem sözcüsü Satılmış Çalışkan da emeklilerin giderek ağırlaşan yaşam koşulları altında ezildiğine dikkat çekerek, platform tarafından hazırlanan bir raporu dosya halinde sundu.

Toplantıda Türkiye Emekliler Derneğimizi Genel Sekreterimiz Gazi Aykırı ve Genel Başkan Danışmanımız M. Emin Tangören temsil ettiler. Burada konuşan Gazi Aykırı; “Muhalefetçe gündeme getirilen emekli taleplerinin hayata geçirilmesi gibi bir süreç yaşanıyor, dolayısıyla sizlere de muhalefet olarak bu görevi yerine getirdiğimiz için ve emeği geçen herkese de teşekkür ediyoruz. Dini bayramlarımızda verilen ikramiyelerin en azından tüfe oranında artırılması da istiyoruz” dedi.

Yine derneğimizi temsilen görüşmeye katılan M. Emin Tangören de yaptığı konuşmada emeklilerin ve yaşlıların sorunlarının giderek daha da büyüdüğünü ve çeşitlenerek katlandığını vurgulayarak; “Kamu, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları bu sorunların çözümleri için bir araya gelebilmeli. Siyasi partiler buna öncülük edebilmek için; tıpkı Kadın Kolları, Gençlik Kolları gibi bünyelerinde yaşlı ve emekli sorunlarını araştıracak birimler kurmalı ve politikalar üretmelidirler. Emekli kuruluşları olarak bu tür girişimlere her türlü desteği vermeye açığız” dedi.

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019