gorsel
Mesaj Gönder
Kapat
Ana Sayfa > Başkanın Mesajı

50 yıldır onurla sürdürdüğümüz, emeklinin hak arama mücadelesinde; varlığıyla bizlere güç ve gurur katan, yaklaşık Bir Milyon üyemiz, değerli şube başkanlarımız ve şube yöneticilerimiz, bütün samimiyetleriyle çalışan uzmanlarımız ve personellerimizle birlikte çok büyük bir aile olmanın tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum.
Büyük önder Atatürk'ün emeklilerimize verdiği değerin en açık göstergesi olan; “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşam kudretinin en önemli kıstasıdır. Mazide muktedir iken bütün kuvvetiyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, istikbale güvenle bakmaya hakkı yoktur” sözünü kendine ilke edinen kuruluşumuz, ilkelerinden asla taviz vermemiştir ve vermeyecektir.
Genel Merkezimizin yanı sıra, ülkemizin yedi bölgesinde de faal bulunan 114 şube başkanlığımız, sosyal tesislerimiz ve bütün yöneticilerimiz ile çalışanlarımızdan oluşan güçlü teşkilatımız, tüm dokusuyla bu hassasiyetlerimizi üyelerimize taşıyan ve emeklinin hak arama mücadelesini sürdüren güzide bir kuruluş olarak bizleri gururlandırmaktadır.
Emeklinin hak arama mücadelesinin sarsılmaz bir kalesi haline dönüşen Türkiye Emekliler Derneğimiz, 50 yılı aşan tecrübesi ve birikimiyle, geleceğimize de ışık tutmak için gayret göstermektedir.
Cumhuriyete ve onun bütün ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, insan haklarını savunan,  Anayasal bütünlüğü ve demokrasiyi sonuna kadar özümsemiş, geçmişine saygıyla ve geleceğine umutla bakan bir teşkilat olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.
Şahsım, Genel Yönetim Kurulum ve bütün teşkilatım adına; birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergilemiş olan yüce milletimize, ürettiği değerlerle, insanımıza sunduğu eserlerle, alın teriyle, el emeğiyle; ülkesinin sokaklarında gururla yürüme hakkı olan saygıdeğer emeklilerimize, yıllarca hak arama mücadelemize inanarak, ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olmamızı sağlayan çok kıymetli üyelerimize sonsuz şükranlarımızı ve sevgilerimizi sunuyorum.
Yine bu teşkilatın kurulmasına ve gelişmesine vesile olan ve yarattıkları bu büyük eserle adlarını tarihe yazdıran, başta kurucu Genel Başkanımız Sadi Heper olmak üzere; merhum kurucularımıza, yöneticilerimize, personellerimize, üyelerimize; şahsım ve teşkilatım adına en derin sevgi ve saygılarımızı sunuyor, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum.
Bu güzel ülkeyi ve millet olma bilincini bizlere armağan eden; başta büyük önderimiz Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, yine bu emanetlerin korunması için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi de saygıyla anıyor ve huzurlarında eğiliyoruz.

Sevgi ve saygılarımla...
Kazım ERGÜN
Türkiye Emekliler Derneği
Genel Başkanı ve

Bülten Aboneliği
Derneğimizle ilgili gelişmelerden haberdar olmak için bültenimize abone olabilirsiniz.
Adres Anıttepe Mh. Işık Sk. 11 Tandoğan - Ankara
Telefon 0312 230 34 28-29-89
Faks 0312 230 16 41-92
E-Posta tued@tued.org.tr / basin@tued.org.tr
tued.org.tr 2019